Zarejestrowało się komputerowo niespełna 18,6 tys. osób. Nauka to damska sprawa – proporcje ubiegających się o indeksy to 2:1. Kobiet wśród zarejestrowanych kandydatów jest blisko 9 tys.
Najpopularniejsze kierunki studiów w UŚ to obecnie prawo – ok. 2 tys. zarejestrowanych, psychologia – ok. 1700, politologia – 1400, pedagogika - 1300, filologia polska – 950, kulturoznawstwo – 780, biologia i socjologia - po 700 kandydatów, biotechnologia – 630, ochrona środowiska - 550. Z filologii obcych (łącznie ponad 2 tys. kandydatów) największym zainteresowaniem cieszy się filologia hiszpańska - 360 kandydatów i filologia angielska (nauczycielska) – 300 kandydatów.
Do 21 lipca maturzyści mogą się rejestrować za pośrednictwem naszej pracowni internetowej (Rektorat, I piętro, aula K. Lepszego, Katowice, ul. Bankowa 12.). W procedurę rejestracyjną włączone jest wniesienie opłaty rekrutacyjnej. Jeżeli maturzysta rejestruje się w uniwersyteckiej pracowni i dokonuje opłaty rejestracyjnej w tym samym budynku, w kasie uczelni, to jego numer w rejestrze od razu się uaktywnia. Natomiast jeżeli wysyła swoje dane z domu i dokonuje opłaty rekrutacyjnej w banku lub na poczcie, to upływa kilka dni nim do uczelni dotrze potwierdzenie opłaty i kandydat nie może przejść do następnego etapu procedury rejestracyjnej.
Rejestrcja internetowa kandydatów nie obejmuje wydziałów UŚ w Cieszynie oraz Wydziału Radia i Telewizji. Kandydatów jest obecnie ponad 19 tys., ale nie od wszystkich wpłynęły konieczne dokumenty, a zatem liczby ciągle się zmieniają. Niewykluczone, że niektórzy zrezygnują z ubiegania się o przyjęcie.
24 bm. wydziałowe komisje rekrutacyjne rozpoczynają układanie list rankingowych osób kwalifikujących się do przyjęcia na poszczególne kierunki studiów.