aplikacja Matura google play app store

Nabór na studia pielęgniarskie trwa

Strona www: www.wshe.pl
Dział: dla maturzysty

Wydział Zdrowia Publicznego WSHE dysponuje jeszcze wolnymi miejscami dla kandydatów na studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo. Oferta dotyczy zarówno absolwentów szkół ponadgimnazjalnych jak i czynnych zawodowo pielęgniarek, które do 2010 roku mają możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji korzystając ze skróconej ścieżki kształcenia.

Obecnie absolwenci studiów pielęgniarskich nie mają żadnego problemu z podjęciem pracy zarówno w Polsce jak i zagranicą. Aktualnie realizowany program studiów jest zgodny ze standardami europejskimi. Gwarancją jakości i wiarygodności kształcenia w naszej uczelni jest między innymi uzyskany w wyniku przeprowadzonej akredytacji w 2004 roku certyfikat Ministra Zdrowia.

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku zapewnia także bogatą ofertę socjalną w formie stypendiów i zapomóg zarówno dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Nowoczesna baza dydaktyczna ułatwia zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych.

 

Wniosek o dofinansowanie studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo

 

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku, w odpowiedzi na ogłoszony konkurs w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego Działanie 2.1, złożyła do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu wniosek o dofinansowanie studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo. 18 sierpnia 2006 r. wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalnym.

W związku z tym istnieje realna szansa, iż opłata za studia pomostowe będzie znacznie niższa! Aktualnie uczelnia czeka na pozytywną ocenę merytoryczną Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu. Jeśli takowa będzie, wówczas studenci pielęgniarstwa, oprócz niższych kosztów studiowania, będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w bezpłatnych kursach języka angielskiego oraz kursach komputerowych. Projekt ten pozwoli również na sfinansowanie przejazdu do Włocławka studiujących pielęgniarstwo w WSHE mieszkańców Inowrocławia.

 

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych pracujących pielęgniarek dostosowując ich zakres kompetencji do wymagań wyznaczonych przez standardy europejskie oraz w celu zapewnienia wysokiej jakości opieki pielęgniarskiej w regionie kujawsko-pomorskim. Projekt będzie realizowany w odniesieniu do 80 pielęgniarek posiadających świadectwo dojrzałości i będących absolwentami liceów medycznych oraz medycznych szkół zawodowych kształcących w zawodzie pielęgniarki, zgłaszających chęć podwyższania lub dostosowywania kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy.

 

Realizacja projektu jest wynikiem odczuwalnych w regionie kujawsko-pomorskim potrzeb w zakresie stwarzania warunków do podnoszenia przez pracujące pielęgniarki kwalifikacji zawodowych wspierając jednocześnie ich proedukacyjną postawę. Przygotowanie projektu poprzedzone zostało diagnozą potrzeb tej grupy zawodowej. Biorąc pod uwagę istotne braki w zakresie świadomości zdrowotnej społeczeństwa regionu zakładamy, że pielęgniarki po uzupełnieniu wykształcenia wymiernie przyczynią się do poprawy tej sytuacji. Pielęgniarka będzie mogła lepiej dostosować się do zmian rynku pracy i potrzeb odbiorców usług. Istnieje m.in. potrzeba przygotowania kompetentnej kadry pielęgniarskiej do organizowania placówek obejmujących opieką osoby w wieku podeszłym a także pacjentów długotrwale unieruchomionych. Projekt umożliwi skorzystanie z oferty edukacyjnej większej grupie pielęgniarek, które ze względu na barierę finansową były zmuszone do rezygnacji z dalszej nauki. Podniesienie kompetencji ułatwi pielęgniarkom korzystanie z wyników badań naukowych, posługiwanie się najnowszymi technikami informatycznymi a także wymianę doświadczeń zawodowych z pielęgniarkami pracującymi w krajach Unii Europejskiej.

Wymienione umiejętności pozwolą na poprawę organizacji pracy oraz przyczynią się do rozwoju kreatywności zawodowej pielęgniarek.

 

Pozytywna ocena merytoryczna i podpisania umowy na realizację projektu w ramach ZPORR Działanie 2.1 spowoduje:

      . obniżenie kosztów kształcenia ponoszonych przez studenta z tytułu:

czesnego i dojazdów poprzez pozyskanie funduszy z ZPORR,

      . zorganizowanie zbiorowego przewozu studentów autokarami z regionu kujawsko-pomorskiego,

      . umożliwienie odbywania zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w zakładach opieki zdrowotnej w pobliżu miejsca zamieszkania,

      organizacja toku studiów umożliwiająca optymalne wykorzystanie czasu w okresie planowanych zjazdów oraz obowiązujących zajęć praktycznych i praktyk zawodowych,

      . umożliwienie uzyskiwania szybkich informacji dotyczących toku studiów poprzez Internet,

      . zorganizowanie szkolenia językowego oferującego naukę języka angielskiego w zakresie zawodowym (certyfikat językowy Szkoły Językowej Euroclub WSHE), zorganizowanie szkolenia komputerowego oferującego doskonalenie umiejętności w zakresie wykorzystania technik informatycznych dla celów zawodowych (certyfikat).

 

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku od 2004 roku prowadzi kształcenie studentów na kierunku pielęgniarstwo zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. W dniu 14 grudnia 2004 r. Minister Zdrowia przyznał akredytację dla kierunku pielęgniarstwo. Do chwili obecnej 48 pielęgniarek ukończyło studia w trybie niestacjonarnym i uzyskało tytuł licencjata pielęgniarstwa. Studia w trybie niestacjonarnym realizuje nadal

139 pielęgniarek. W uczelni w ramach jednostek międzywydziałowych funkcjonuje Studium Informatyki oraz Studium Języków Obcych. Obie te jednostki zostaną odpowiednio wykorzystane do realizacji projektu.


Komentarze
Polityka Prywatności