aplikacja Matura google play app store

"Powtórz z najlepszymi"

Dział: dla maturzysty

"Powtórz z najlepszymi" - to cykl bezpłatnych wykładów skierowanych do maturzystów oraz osób zainteresowanych historią i wiedzą o społeczeństwie. W tym roku odbędą się także zajęcia z języka polskiego.

Organizowane przez WSNHiD wykłady są wyjątkową okazją, aby materiał niezbędny do matury nie tylko powtórzyć, ale przede wszystkim uzupełnić o szersze konteksty. Tegoroczne zajęcia odbywają się w środy o godzinie 17:00 w auli Uczelni.

Wykład pt. "Iwan IV Groźny, Piotr I - początki Imperium Rosyjskiego" 13 grudnia br. wygłosi prof. dr hab.  Krzysztof Pietkiewicz.

„Dzieje panowania Iwana IV Groźnego (1533–1584) i Piotra I Wielkiego (1682–1725) mają w historii Rosji wymiar symboliczny – mówi prof. Krzysztof Pietkiewicz. Obaj władcy jako osobowości, a także ich dokonania polityczne pozostają do dziś przedmiotem sporów i gorących dyskusji. Jednocześnie poza wszelką wątpliwością pozostaje fakt, że swoją działalnością odcisnęli głębokie piętno na rozwoju państwa rosyjskiego”.

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa kształci studentów na sześciu kierunkach studiów, w tym aż czterech na poziomie magisterskim: politologia, socjologia, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo; informatykę na poziomie inżynierskim a pedagogikę na poziomie licencjackim.

Uczelnia posiada bogatą ofertę studiów podyplomowych: Stosunki Interpersonalne w Środowisku Pracy,  Pozyskiwanie Funduszy z Unii Europejskiej, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Dziennikarstwo-Szkoła Reportażu, Negocjacje i Sztuka Dyplomacji, Ochrona Dóbr Kultury oraz specjalną (we współpracy z ODN-Uni-terra) ofertę doskonalących i kwalifikacyjnych studiów podyplomowych dla nauczycieli obejmująca ponad 30 kierunków. Prowadzi także wspólnie z Instytutem Zachodnim studia doktorskie w zakresie historii i nauki o polityce. Wykłady otwarte prowadzą tu m.in. Andrzej Olechowski, Krzysztof Mroziewicz, Adam Hanuszkiewicz, Filip Bajon, Władysław Bartoszewski.  Podczas specjalnych spotkań studenci mają także możliwość dyskusji z politykami, ludźmi kultury i sztuki. W gmachu uczelni na stałe znajdują się prace znakomitych artystów m.in.: Magdaleny Abakanowicz, obrazy Tadeusza Kantora, instalacje Andrzeja Banachowicza, Marcina Berdyszaka, Jarosława Modzelewskiego i wielu innych. WSNHiD jako jedyna w Polsce może pochwalić się freskami Leona Tarasewicza i Mariusza Kruka na ścianach Uczelni. Więcej informacji na www.wsnhid.pl.


Komentarze
Polityka Prywatności