aplikacja Matura google play app store

SGGW rozpoczyna rekrutację

Tag: SGGW
Dział: dla maturzysty

Ponad 6 tys. miejsc czeka na studentów pierwszego roku Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. "W tym roku maturzyści mogą wybierać spośród 27 kierunków na studiach dziennych, 19-tu na zaocznych i 7-miu na wieczorowych" - informuje rzecznik SGGW dr inż. Krzysztof Szwejk. Rekrutacja rozpocznie się 1 czerwca.

W tym roku SGGW otworzyła cztery nowe kierunki: dietetykę, logistykę, informatykę i pedagogikę.

"Dietetykę na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji będzie mogło studiować 60 osób. Są to studia licencjackie w systemie dziennym. Kwalifikacja na ten kierunek odbywa się na podstawie matury z biologii lub chemii" - wyjaśnia rzecznik.

Studia licencjackie z logistyki przygotował Wydział Ekonomiczno-Rolniczy. W systemie dziennym i zaocznym podejmie naukę 240 osób. Podstawą kwalifikacji na studia dzienne są wyniki maturalne z matematyki lub fizyki lub geografii.

Kolejnym nowym kierunkiem studiów w SGGW jest informatyka. "To studia inżynierskie w systemie dziennym na Międzywydziałowym Studium Zastosowań Informatyki. Kwalifikacja na podstawie matury z matematyki lub informatyki lub fizyki. Limit miejsc – 60" - informuje Szwejk.

Czwarty nowy kierunek przygotował Wydział Nauk Humanistycznych. Studia licencjackie z pedagogiki, w systemie dziennym i zaocznym rozpocznie łącznie 300 kandydatów.

"Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi rekrutację wyłącznie na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja odbywa się przez Internet, a przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów. Dokumenty będą składali w Biurze Spraw Studenckich dopiero po uzyskaniu informacji, że zostali przyjęci na studia" - wyjaśnia Krzysztof Szwejk.

Internetowa rejestracja kandydatów polega na wpisaniu danych osobowych oraz ocen uzyskanych na maturze. Dane te można uzupełniać w dowolnym momencie.

"Po wpisaniu ocen z matury kandydaci uzyskują dostęp do panelu umożliwiającego wybór kierunku studiów. Panel rejestracyjny umożliwia wybór tylko jednego kierunku, ale decyzję można zmieniać kilkakrotnie (w określonych terminach) w trakcie rekrutacji" - tłumaczy.

Uczniowie, którzy nie mają dostępu do Internetu, mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych w Biurze Spraw Studenckich przy ul. Nowoursynowskiej 166, w budynku 8, w dni robocze w godz. od 9.00 do 15.00.

Kandydaci uiszczają tylko jedną opłatę rejestracyjną w wysokości 85 złotych, niezależnie od tego ile razy zmienią decyzję co do kierunku, na którym chcą studiować.

Szczegółowe zasady rekrutacji, w tym: terminy, wymagane dokumenty, egzaminy kwalifikujące na określone kierunki, zasady przeliczania ocen maturalnych na punkty SGGW i zasady tworzenia list rankingowych są dostępne na stronie internetowej uczelni www.sggw.pl

Źródło: http://www.naukawpolsce.pl/nauka/


ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
28 listopada 2024 (czwartek), godz. 10:00
Uniwersytet SWPS zaprasza na dzień z zarządzaniem
29 listopada 2024 (piątek), godz. 10:00
Dzień Otwarty Wydziału Zarządzania i Logistyki UTH
Polityka Prywatności