Edukacja Informatyczna
Już po raz czwarty, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki (dawniej Mila College) zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki i technologii informacyjnych do skorzystania z otwartej oferty edukacji informatycznej.
WWSI jest uczelnią kształcącą studentów wyłącznie na kierunku informatyka na poziomie studiów inżynierskich oraz podyplomowych.
W przyszłym roku akademickim planujemy uruchomienie studiów magisterskich.
Stąd prezentowana oferta dotyczy szeroko rozumianych zagadnień informatycznych. Jej celem jest wzbogacenie realizowanych programów kształcenia w ramach przedmiotów informatyka oraz technologie informacyjne, o ciekawe wykłady prowadzone przez nauczycieli akademickich, konkursy oraz inne formy urozmaicające zajęcia szkolne i przygotowujące uczniów do podjęcia ważnej decyzji, jaką jest wybór kierunku studiów.
Wykłady wszechnicy porannej to sześć tematów, z których każdy jest powtarzany czterokrotnie w ciągu roku (wygłaszany, dwukrotnie w danym dniu), poruszających zagadnienia cieszące się szczególnym zainteresowaniem ze strony nauczycieli oraz młodzieży. Wykłady wspierane techniką multimedialną
są prowadzone w przystępny, popularno – naukowy, dostosowany do możliwości i przygotowania młodzieży, sposób.
Wszechnica popołudniowa to oferta dla osób szczególnie zainteresowanych informatyką. Prezentowane tematy wymagają pewnej wiedzy informatycznej dla ich pełnego zrozumienia. Dlatego polecamy je szczególnie uczniom III klas wybierającym się na studia informatyczne.
Termin najbliższych wykładów to:
25.10.2007 (czwartek) godz. 10:00
Do you speak SQL?
Wykład poprowadzi: mgr inż. Andrzej Ptasznik
08.11.2007 (czwartek) godz. 10:00
Od krosna tkackiego do programowania obiektowego - historia pewnej (R)ewolucji.
Wykład poprowadzi: mgr inż. Zbigniew Rosiek
25.10.2007 (czwartek) godz. 17:00 - wstęp wolny
Cyfrowe efekty specjalne w filmie amatorskim
Wykład poprowadzi: mgr inż. Daniel Jaroszewski
08.11.2007 (czwartek) godz. 17:00 - wstęp wolny
Prezentacja dorobku Koła Naukowego Miłośników Algorytmów
Wykład poprowadzi: dr hab. inż.; prof. WWSI Zenon Gniazdowski
W minionym roku akademickim w naszej uczelni w ramach tzw.
Polskiej Wszechnicy Informatycznej zostały dokonane nagrania wykładów najwybitniejszych polskich nauczycieli akademickich z wiodących uczelni (UW, UJ, PW, AGH, PWr, PP, PG). Na prośbę szkół średnich udostępnimy je online drogą łączy internetowych w proponowanych nauczycieli terminach.
Ta swego rodzaju interaktywna, internetowa telewizja na życzenie, to szansa obejrzenia przez wszystkich zainteresowanych jak prowadzone są wykłady
na najlepszych polskich uczelniach prowadzących studia na kierunku informatyka.
Istnieje również możliwość zaproszenia jednego z dwóch profesorów Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, którzy w szkole poprowadzą wykład dla młodzieży na miejscu w klasie. Te spotkania to okazja do wysłuchania wykładu,
ale także do zadawania pytań naszym pracownikom dydaktyczno-naukowym.
Wszystkie wykłady są dostępne nieodpłatnie.
Uzupełnieniem naszej oferty dla uczniów są dwa konkursy informatyczne:
na najlepszą szkolną stronę www oraz na grafikę komputerową.
Zachęcamy również do skorzystania z naszego programu praktyk studenckich w szkołach średnich, w ramach, którego nasi studenci pomogą w konserwacji i modernizacji pracowni szkolnych, pozyskiwaniu oprogramowania oraz w prowadzeniu zajęć.
W czasie ferii zimowych proponujemy uczniom kursy komputerowe w cenie 300 zł/kurs. Wszyscy uczniowie, którzy podejmą studia w naszej uczelni będą brali udział w kursie nieodpłatnie.
Zapraszamy także na dni otwarte, które w tym roku będą poświęcone tematyce preorientacji zawodowej. W czasie dni otwartych planujemy spotkania młodzieży z pracownikami firm IT wykonującymi zawód informatyka. Opowiedzą oni, na czym polega praca informatyka, jakie wymagania są stawiane przed adeptami zawodu oraz jakie są perspektywy zatrudnienia na polskim i unijnym rynku pracy.
Patronat nad programem „edukacja informatyczna” sprawuje kolegium rektorskie WWSI w skład, którego wchodzą dyrektorzy generalni firm: Microsoft, HP, Cisco, IBM, Intel oraz Oracle. Wymienione firmy oraz nasza uczelnia są sponsorami nagród nauczycieli oraz tych z uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy skorzystają z naszej oferty.
Nagrody te to bezpłatny udział nauczycieli w jednym wybranym szkoleniu informatycznym oraz rozlosowane wśród nich i uczniów notebooki, drukarki, pakiety oprogramowania,
plecaki oraz wiele innych nagród rzeczowych. Szczególną nagrodą dla uczniów są jednoroczne stypendia rektorskie umożliwiające podjęcie bezpłatnych studiów na pierwszym roku w naszej uczelni, wytypowanym przez Państwa 10 uczniom.
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej tegorocznej oferty.
W ubiegłorocznym programie, z którego skorzystało ponad 3000 uczniów szkół Warszawy i województwa Mazowieckiego.