Nowoczesne pomoce dydaktyczne, każdy o wartości przekraczającej 100 tys. zł, otrzyma 70 liceów z Lubuskiego, Dolnośląskiego i Wielkopolskiego, które wybrano do udziału w projekcie "Fizyka jest ciekawa". Zwycięskie szkoły będą mogły również liczyć na wsparcie merytoryczne oraz możliwość współpracy z uczelniami wyższymi.
W pracowniach fizycznych liceów pojawi się po 5 notebooków wraz z zestawem pomocy dydaktycznych, drukarka oraz zestawy do pracy - materiały do doświadczeń, płyty CD z pokazami eksperymentów z poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i programy multimedialne.
"Fizyka jest ciekawa" to projekt firmy pwn.pl, a współfinansuje go Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do udziału w nim organizatorzy zaprosili szkoły z trzech województw, gdzie procent zdawalności matury z fizyki jest najniższy w Polsce.
"Łącznie do projektu zgłosiły się 103 szkoły. Z województwa wielkopolskiego - 52, lubuskiego - 20, a z dolnośląskiego 31" - informuje Katarzyna Kosicka, specjalista do spraw rekrutacji i współpracy ze szkołami z pwn.pl.
Preferowane były szkoły z obszarów wiejskich i wiejsko-miejskich oraz te o niższych wartościach średnich wyników egzaminów maturalnych z przedmiotów ścisłych. Ponadto o przyjęciu do programu decydowało również prawidłowe wypełnienie wniosku i spełnienie kryteriów określonych w regulaminie.
Kompletną listę zakwalifikowanych liceów można znaleźć na stronie: www.fizykajestciekawa.pl.PAP - Nauka w Polsce