Start 5. edycji bezpłatnych warsztatów maturalnych
Dział: dla maturzysty
Już w listopadzie br. rusza 5. edycja bezpłatnych warsztatów dla maturzystów i licealistów organizowanych przez Collegium Civitas. Zapraszamy na zajęcia z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i historii najnowszej.
Na pierwszych chętnych czekają specjalne pakiety maturalne przygotowane wspólnie z Wydawnictwem Naukowym PWN: książki do nauki historii, WOS oraz bezpłatny dostęp do czytelni ibuk.pl. Rejestracja rozpocznie się 2 listopada 2011 roku!
W tym roku startujemy z warsztatami już w listopadzie, ponieważ chcemy dać szansę maturzystom na jeszcze lepsze przygotowanie się do egzaminów – podkreśla prof. Stanisław Mocek, prorektor ds. dydaktycznych Collegium Civitas – Jak co roku, oferujemy trzy rodzaje warsztatów: z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i historii najnowszej. Licealiści będą mieli okazję uczyć się w bezpośrednim kontakcie z uznanymi polskimi historykami – profesorami: Paczkowskim, Roszkowskim, Stolą czy Stryjkiem oraz poczuć namiastkę życia akademickiego – dodaje.
Od pięciu lat Collegium Civitas pomaga uczniom szkół ponadgimnazjalnych pokonać pierwszy próg w dorosłość, którym jest egzamin dojrzałości. Poloniści i trenerzy umiejętności miękkich pomogą uczestnikom warsztatów przygotować prezentację maturalną z języka polskiego i zapoznają ich ze skutecznymi technikami autoprezentacji. Uczniowie dowiedzą się, jak rzetelnie opracować temat, zadbać o atrakcyjną dla słuchacza formę wypowiedzi i radzić sobie ze stresem podczas egzaminu.
Wykładowcy Collegium Civitas i Instytutu Studiów Politycznych PAN pomogą maturzystom opanować obszerny materiał z zakresu historii najnowszej Polski i świata. Poruszą tematy takie jak epoka gierkowska, przyczyny II wojny światowej, ład jałtański, władza komunistyczna w Polsce, rola Chin w polityce światowej, wojna afgańska czy historia integracji europejskiej. Dodatkowo, uczestnicy zajęć z WOS dowiedzą się, co powinien zawierać esej maturalny z tego przedmiotu. Będą mieć możliwość napisania eseju pod kontrolą wykładowcy, który sprawdzi go zgodnie z zasadami oceny maturalnej. Warsztaty z WOS prowadzi prof. Tomasz Stryjek, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w liceach warszawskich, profesor w zakresie nauk o polityce oraz autor podręcznika do nauki WOS.
Na pierwszych 150 osób, które zgłoszą swój udział w cyklu warsztatów czekają książki ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN: „Historia Polski 1914-2005” autorstwa Wojciecha Roszkowskiego oraz „Kompendium wiedzy o społeczeństwie, państwie i prawie” pod redakcją Sławomira Wronkowskiego, Marii Zmierczak i Marzeny Kordeli. Dla kolejnych 30 osób mamy do rozdania kody umożliwiające bezpłatny miesięczny dostęp do publikacji w czytelni ibuk.pl.
Partnerami warsztatów są: Dom Spotkań z Historią, Wydawnictwo Naukowe PWN, Wszechnica.org.pl oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.