aplikacja Matura google play app store

Maturzysto, a może ekonomia w formie e-learningu?

Dział: dla maturzysty

Projekt EFS E-learning: nowoczesna i innowacyjna uczelnia realizowany jest przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi od listopada 2010 r. Dzięki niemu możesz podjąć studia I stopnia na kierunku ekonomia nie wychodząc z domu.

W ramach projektu "E-learning: nowoczesna i innowacyjna uczelnia" oferowane są studia niestacjonarne w trybie blended learning . Studia trwają 3 lata (6 semestrów) i kończą się tytułem licencjata. Program studiów przewiduje zajęcia z przedmiotów podstawowych, kierunkowych i specjalnościowych . Wybór specjalności przez studentów następuje na II roku nauki od IV semestru. Oferujemy dwie specjalności: Rachunkowość podmiotów gospodarczych oraz Skarbowość i podatki.

Clipboard13.jpg

Kwalifikacje absolwenta kierunku Ekonomia:

Studia I stopnia na kierunku Ekonomia pozwalają na uzyskanie gruntownej wiedzy z zakresu teoretycznych podstaw mikro- i makroekonomii oraz z innych dziedzin, niezbędnych w pracy zawodowej (zarządzanie, prawo, rachunkowość, informatyka). Ważne jest także zdobywanie wiedzy pozwalającej zrozumieć społeczny kontekst funkcjonowania gospodarki. Absolwent nabywa umiejętności analizowania i rozwiązywania praktycznych problemów ekonomicznych i poszukiwania najlepszych metod ich rozwiązania zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej; pozna metody statystyczne i ekonometryczne; potrafi przeprowadzać własne analizy ekonomiczne i na ich podstawie podejmować decyzje ekonomiczne i finansowe; pozna zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz elementy prawa gospodarczego i prawa cywilnego. Jest zaznajomiony z podstawowymi kategoriami i prawidłami zarządzania nowoczesną organizacją. Posiada umiejętność formułowania opinii dotyczących problemów mikro- i makroekonomicznych. Zdobyta wiedza może i powinna być wykorzystana do optymalizacji i zarządzania jednostkami gospodarczymi, zespołami ludzkimi oraz konstruowania biznesplanów.

Absolwenci kierunku Ekonomia będą przeszkoleni w zakresie kreatywności i zdobędą umiejętności wyznaczania celów działalności i określania sposobów ich realizacji w warunkach ryzyka i niepewności. Kończąc studia, będą przygotowani do użycia zdobytej wiedzy ekonomicznej w praktyce: wykonywania analiz prognostyczno-ekonomicznych, stosowania nowoczesnych metod analitycznych i narzędzi. Cechy te pozwolą im podjąć pracę na stanowiskach przeznaczonych dla ekonomistów i przedstawicieli pokrewnych zawodów w każdym sektorze i dziale gospodarki oraz instytucjach pozarządowych. Absolwenci zostaną przygotowani do pracy w różnych instytucjach i organizacjach gospodarczych oraz administracji gospodarczej, państwowej i samorządowej. Niezależnie od wybranej specjalności posiądą szerokie możliwości podejmowania pracy zawodowej w urzędach i instytucjach państwowych jako ich doradcy czy konsultanci ekonomiczni.

Absolwent osiągnie umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym zastosowanie go w pracy zawodowej.

Proponowane przez uczelnię specjalności są atrakcyjne z punktu widzenia zapotrzebowania rynku pracy i powinny zapewnić absolwentom zatrudnienie także w warunkach przedłużającego się bezrobocia i wysokiej konkurencji na rynku pracy.

Dlaczego e-learning?

E-learning (polska nazwa e-edukacja, nauczanie na odległość, kształcenie zdalne), to nauka, podczas której wykorzystywane są nowoczesne technologie i różnego rodzaju media (przede wszystkim komputer z dostępem do Internetu).

Clipboard11.jpg

punkt   Co powinniśmy wiedzieć o e-learningu?

  • Nauka odbywa się w specjalnie do tego przygotowanej i chronionej przestrzeni, w sieci WWW, tj. na platformie edukacyjnej — w wypadku naszych studiów jest to platforma Moodle.
  • Uczysz się z innymi studentami, ale robisz to we własnym domu (czy innym miejscu z dostępem do Internetu) — tworzycie społeczność wirtualną, która wspólnie pracuje, rozwiązuje zadania, realizuje projekty.
  • Podczas zajęć w Internecie korzystasz z narzędzi do komunikacji — forów dyskusyjnych, czatów czy innych narzędzi.
  • Zajęcia online prowadzi — tak samo jak na studiach stacjonarnych — nauczyciel akademicki.
  • Uczysz się w dogodnym dla siebie momencie — zajęcia online nie odbywają się o określonej godzinie, w konkretnym dniu, ale masz zawsze podane ramy czasowe, w jakich musisz wywiązać się ze swoich obowiązków, by zaliczyć przedmiot czy semestr.

Ważnym elementem nauki zdalnej jest korzystanie ze specjalnie do tego przygotowanych materiałów dydaktycznych — możesz spodziewać się tekstów, plików dźwiękowych, filmów, symulacji, animacji, angażujących zadań i projektów oraz innych materiałów multimedialnych (opracowuje je wcześniej sztab specjalistów: autor — ekspert z danej dziedziny, metodyk zdalnego nauczania, redaktor tekstu, grafik i programista), które pozwolą Ci opanować wskazane przez wykładowcę zagadnienia.

Wszystkie materiały zajęć umieszczone są na platformie edukacyjnej, w tzw. kursie — jest to zamknięta, wirtualna przestrzeń, w której realizowane są zajęcia z danego przedmiotu. Gdy zaczniesz studiować możesz spodziewać się, że na platformie znajdziesz w danym semestrze kilka takich kursów (wirtualnych klas) — ich liczba jest uzależniona od programu studiów. Jak już wspomnieliśmy każdy kurs prowadzony jest w określonym czasie oraz z udziałem wykładowcy i grupy studentów. Tematyka kursu oraz założone przez wykładowcę cele kształcenia odpowiadają temu, co realizuje się na stacjonarnych spotkaniach w sali wykładowej. Najczęściej materiał do nauki podzielony jest na moduły, które realizowane są w określonym czasie — zwykle w czasie 1-2 tygodni.

ostatnia zmiana: 2011-11-18
Komentarze
Polityka Prywatności