aplikacja Matura google play app store

Studiuj w Wyższej Szkole Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej

Strona www: www.wseiii.pl/
Dział: dla maturzysty

Twoja nauka w szkole średniej dobiega końca? Jesteś świeżo upieczonym maturzystą? Szukasz dalszej ścieżki rozwoju? Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowe kierunki, które pozwolą zdobyć wiedzę i doświadczenie, niezbędne do podjęcia pracy w wymarzonym zawodzie.

Doskonali wykładowcy, praktyczne podejście do zajęć oraz nowoczesna metodyka nauczania to mocne strony WSEIiI.

Możesz rozpocząć naukę na kierunkach: pedagogika specjalna, archeologia, etnologia i dietetyka. Po trzyletnich studiach licencjackich będziesz mógł pogłębiać wiedzę na studiach drugiego stopnia lub na dowolnym kierunku studiów podyplomowych.

Pedagogika specjalna:

Absolwent trzyletnich studiów I stopnia na kierunku pedagogika specjalna zdobywa podstawową wiedzę z zakresu psychologii (ogólnej, rozwojowej, wychowawczej, społecznej, klinicznej), pedagogiki ogólnej, filozofii i etyki, historii wychowania, dydaktyki ogólnej i metodologii badań. Studia I stopnia są pierwszym krokiem na drodze doskonalenia się w zawodzie pedagoga specjalnego. Student nabywa kompetencje zawodowe niezbędne w pracy terapeutycznej, dydaktyczno-wychowawczej i rewalidacyjnej z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. W procesie kształcenia nacisk kładziony jest na przedmioty o charakterze praktycznym (np. metody terapii dzieci z uszkodzonym mózgiem), które łączone są z podstawą teoretyczną (np. podstawy neurologii, logopedia).

Dietetyka

Absolwent III letnich studiów licencjackich na kierunku dietetyka posiada zaawansowaną wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego, zasad przygotowywania potraw oraz profilaktyki chorób żywieniowo zależnych. W trakcie nauki student zdobywa umiejętność oceny stanu odżywienia i zapotrzebowania na składniki odżywcze pacjentów, oceny wpływu choroby na stan odżywienia i wpływu żywienia na wyniki leczenia chorób, a także oceny wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia. Zdobywa także wiedzę z zakresu planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet, planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup pacjentów, profilaktyki i leczenia dietetycznego chorób żywieniowo-zależnych. Absolwent dietetyki jest ponadto przygotowany do kontrolowania jakości produktów żywnościowych i warunków ich przechowywania oraz produkcji potraw zgodnie z zasadami HACCP.

Dowiedz się więcej!


ostatnia zmiana: 2011-11-25
Komentarze
Polityka Prywatności