aplikacja Matura google play app store

Warszawski Uniwersytet Medyczny wśród liderów uczelni medycznych według Rankingu Perspektyw

Dział: dla maturzysty

12 czerwca 2017 roku Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2017”. W kategorii uczelni medycznych WUM znalazł się na 3 miejscu, na 11 zgłoszonych jednostek o tym profilu. W kategorii kierunków dentystycznych liderem okazał się Wydział Lekarsko-Dentystyczny, uniwersytet zajął również pierwsze miejsce w kategorii położnictwo.

Tuż za zwycięzcami, na 2 miejscu, uplasowały się kierunki: lekarski (I WL), analityka medyczna (WF), farmacja (WF), fizjoterapia (II WL), pielęgniarstwo (WNoZ) oraz zdrowie publiczne (WNoZ). Wysoką, 3 pozycję w kategorii "kierunek lekarski" zajął także II Wydział Lekarski.

W ogólnej klasyfikacji Warszawski Uniwersytet Medyczny uplasował się na 10 miejscu wśród ponad 100 zgłoszonych do rankingu uczelni akademickich w Polsce. Nasz Uniwersytet oraz Gdański Uniwersytet Medyczny to jedyne uczelnie stricte medyczne, które znalazły się we wspomnianej pierwszej dziesiątce.

Ranking uczelni akademickich uwzględnia 6 grup kryteriów: prestiż, innowacyjność, efektywność naukowa, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie.