aplikacja Matura google play app store

Artykuły dla maturzystów

Centralna Komisja Egzaminacyjna powiadomiła o próbnym egzaminie maturalnym, który zostanie przeprowadzony w szkołach w dniach 15-17 listopada br. 17 listopada maturzyści przystąpią do egzaminu z wybranego przedmiotu obowiązkowego, między innymi z matematyki.
Szkoły z całej Polski mogą wziąć udział w konkursie na projekty promujące bezpieczeństwo w sieci. Warunek jest jeden: projekt należy opracować wspólnie ze szkołą z innego kraju.
Jeżeli jesteś młodym człowiekiem (15-25 lat) i nie jest ci obojętny los twojej społeczności lub znasz taką osobę, zapoznaj się koniecznie z zasadami konkursu im. Andrzeja Walentynowicza.
Do 15 listopada trwać będą zapisy na „Kursy przygotowawcze do Matury 2007”
oraz „Kursy przedegzaminacyjne na studia - dla osób ze starą maturą”, organizowane przez Koło Naukowe Doktorantów UMK oraz Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici.
Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku. Jego pierwsza edycja, pomyślana jako akcja oświatowo-promocyjna, była wynikiem porozumienia podpisanego w 1995 roku pomiędzy Wszechnicą Jagiellońską i Fundacją dla UJ, a Podhalańskim Towarzystwem Przyjaciół UJ.
„Opowiedz prawdziwą historię” – pod takim hasłem już po raz szósty odbędzie się Turniej Reportażu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku po raz pierwszy turniej będzie miał charakter ogólnopolski.
Fundacja Wspomagania Wsi, Collegium Civitas we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce zapraszają młodzież szkół liceów i techników z całej Polski do udziału w organizowanym wspólnie konkursie Know America 2007.
Konkurs będzie trwał od 1 października do 31 grudnia 2006 roku. Każdy zainteresowany uczestnictwem musi przesłać na adres e-mail zawierający następujące informacje
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół licealnych bez względu na profil szkoły. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do dnia 31 października 2006 r. za pomocą poczty elektronicznej oryginalnego opracowania poświęconego tematowi konkursu, na adres
Dostęp do zdalnie sterowanych teleskopów, możliwość współpracy z polskimi i zagranicznymi szkołami uczestniczącymi w projekcie Faulkes Telescope oraz udział w szkoleniach, warsztatach i programach obserwacyjnych to nagrody w zainaugurowanym 12 października konkursie SuperNova Szkoła.
Przystojni licealiści mogą pokosztować awansem akademickiego życia tańcząc w Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. W Zespole jest deficyt panów (potrzeba co najmniej 10), którzy zastąpią tych, którzy w najbliższych latach opuszczą mury uczelni.
15 uczniów szkół średnich popłynie w listopadzie na dwutygodniowy rejs edukacyjny po Morzu Śródziemnym na pokładzie żaglowca „Pogoria". To laureaci konkursu „Odkrywamy Europę - wielcy uczeni wielkich portów" organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz Stowarzyszenie "Edukacja pod Żaglami" we współpracy z Katalońską Fundacją Badań i Innowacji.
297 uczniów i tegorocznych absolwentów szkół średnich otrzymało stypendia ministra edukacji za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2005-2006. Stypendium ministra edukacji narodowej i sportu ma formę jednorazowej nagrody pieniężnej; w tym roku wynosi 3,2 tys. zł.
Żeby się uczyć, trzeba czytać i to dużo, tak przynajmniej mówią znawcy. Czasem (albo często nawet, ze studenckiego punktu widzenia) musimy przebrnąć przez nudne dość „księgi mądrości”, bądź ich trudniejszą, kserowaną formę. Tym samym niełatwe jest życie wydawców podręczników dla przyszłych Einsteinów, Gates’ów czy Szymborskich, bo nie kojarzymy ich zbyt radośnie.
Zobaczcie sami :)
Rozwiązywanie zadań zgodnie z zasadą „3 razy bez” - bezbłędnie, bezpłatnie i bez niczyjej pomocy - proponuje uczniom i studentom Piotr Jurgaś, doktorant z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, żeby się dostać na wymarzone studia w UŚ? Na to i wiele innych pytań nurtujących uczniów odpowiedzi można znaleźć w Informatorze dla kandydatów na studia na Uniwersytecie Śląskim w roku akademickim 2007/2008.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów do udziału w II edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.
Dla wszystkich, którzy interesują się sztuką współczesną i marzą o tym, żeby na własne oczy zobaczyć mistrzów malarstwa XX wieku, BIS Polskie Radio przygotowało wyjątkowy konkurs plastyczny.
Do końca września maturzyści muszą złożyć w swoich szkołach wstępne deklaracje, z jakich przedmiotów chcą zdawać maturę oraz na jakim poziomie - podstawowym czy rozszerzonym. Wcześniej abiturient, który chciał zdawać maturę na poziomie rozszerzonym, musiał najpierw zaliczyć poziom podstawowy.
Zdając trudniejszą maturę, uczniowie mogą mieć mniejsze szanse na studia - wynika z nowych przepisów przygotowanych przez MEN - pisze "Gazeta Wyborcza". Dotąd maturzyści musieli najpierw zdawać egzaminy maturalne na poziomie podstawowym (łatwiejszym).
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności