Maturzysta z Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie) Tomasz Spała napisał najlepszą pracę w konkursie "Europa bliżej obywatela". Udział w nim wzięli młodzi ludzie z trzech województw – łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego.
Trwa otwarty konkurs na projekt i wykonanie "Robota DEMO", który będzie promował jeden z wydziałów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pierwsza nagroda w konkursie to cztery tysiące zł. Konkurs, ogłoszony przez Dziekana Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, zostanie rozstrzygnięty do 15 listopada.
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa ogłasza konkurs dla uczniów szkół średnich pod hasłem: "Świadectwa Poznańskiego Czerwca 1956 roku". Spróbuj swoich sił i zostań historykiem, dokumentalistą, archiwistą.
W czwartek 23 marca oficjalnie zainaugurowano wymyślony w Polsce, międzynarodowy konkurs na najciekawszą i najbardziej przyjazną szkołę świata "My school is cool". Podstawowym celem projektu jest wzajemne poznawanie się za pomocą Internetu dzieci z różnych stron świata; przekonanie się, jak żyją rówieśnicy w odległych krajach, zaprezentowanie różnorodności kulturowej i etnicznej.
W konkursie mogą uczestniczyć młodzi ludzie z całej z całej Europy w wieku 15-26 lat. Filmy powinny opowiadać o tym, czym dla ich autorów jest Europa i co to znaczy być Europejczykiem. Najlepsze filmy zostaną pokazane na festiwalu filmowym w Karsruhe w Niemczech (maj 2006).
Ruszyła kolejna edycja międzynarodowego festiwalu filmowego „Kids for kids". W festiwalu biorą udział krótkie filmy video zrealizowane przez dzieci i młodzież. Temat tegorocznego konkursu to: „Twój wybór".
Poprawę czystości polskich lasów, promocję zasobów przyrody, właściwych zachowań w lesie i edukację ekologiczną młodzieży ma na celu konkurs "Czysty Las". To już jego druga edycja.
Politechnika Warszawska, we współpracy z firmą Zibi, promuje najzdolniejszych licealistów – matematyków, wyłonionych na drodze internetowego konkursu. Na laureatów kilkuetapowych zmagań czekają indeksy Politechniki Warszawskiej oraz nagrody rzeczowe w postaci kalkulatorów graficznych i naukowych Casio.
Dolina kreatywna to program stypendialny Telewizji Polskiej, który ma wyróżniać i wspomagać młodych twórców. W ramach tego projektu przyznawane są jednorazowe stypendia (od jednego do pięciu), na które przeznaczona jest co miesiąc kwota 15-u tysięcy złotych. Konkurs podzielony jest na kilka etapów tematycznych.
Masz 15-29 lat i czujesz się obywatelem świata? Dlaczego tak? Dlaczego nie? Jakie postawy i zachowania są ważne w twoim życiu? Jakie doświadczenia pozwoliły ci sprawdzić się w dzisiejszej “globalnej wiosce”? Z jakimi trudnościami spotykasz się w codziennym życiu i w społeczeństwie?
Mulimedialne programy edukacyjne dostaną zwycięzcy ogólnoeuropejskiego konkursu dla uczniów „Ziemia-planeta ludzi". Konkursy są dwa - plastyczny i fotograficzny. Temat plastycznego to „Wolność i godność ludzka. Technika wykonania prac dowolna. Zdjęcia biorące udział w konkursie fotograficznym muszą być związane z tematem „Europejska solidarność w akcji".
Masz 13-18 lat i lubisz malować? Właśnie z myślą o tobie British Council organizuje konkurs plastyczny. Zwycięzca pojedzie na weekend o Londynu.
Masz mniej niż 19 lat i interesujesz się internetem? Stwórz stronę internetową i/lub napisz esej o internecie. Swoją pracę zgłoś do konkursu fundacji Together Polska. Pojedziesz do Wrocławia, a jeśli twoja praca będzie dobra – do Pragi.
Masz 15-19 lat i czujesz się obywatelem świata? Dlaczego tak? Dlaczego nie? Odpowiedz na pytania w formie eseju. Masz czas do 2 lutego.
Rozpoczęła się szósta edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego "Diversity" (Różnorodność) skierowanego do uczniów szkół średnich. Akcja ma zachęcić młodzież, a zwłaszcza dziewczęta, do wyboru kierunków studiów związanych z informatyką.