szkoła, matura, studia - celem wszystkiego jest jednak praca...
Udziela wsparcia i doradza w sprawach związanych z rozwojem kariery zawodowej;
prowadzi indywidualne sesje szkoleniowo-mentorskie;
realizuje projekty wspierające rozwój karier managerskich i specjalistów różnych branż;
ułatwia podejmowanie ważnych decyzji zawodowych;
wspiera kadrę managerską w doskonaleniu umiejętności zarządzania ludźmi;
świadczy usługi outplacementu indywidualnego.
Konsultant do spraw systemów teleinformatycznych diagnozuje i analizuje potrzeby klienta w zakresie zastosowań systemów teleinformatycznych, definiuje rozwiązania systemowe i nadzoruje ich wdrażanie.
Konsultant do spraw systemów teleinformatycznych wykonuje pracę o charakterze usługowym. Celem jego pracy jest przygotowanie wdrożenia i przekazanie klientowi systemu teleinformatycznego do użytkowania. W tym celu analizuje oczekiwania klientów związane z systemem teleinformatycznym, planuje i przygotowuje rozwiązania w odpowiedzi na zdiagnozowane potrzeby, prowadzi prezentację przyjętych rozwiązań. W tym zakresie konsultant pracuje głównie w oparciu o gotowe rozwiązania teleinformatyczne. W zakresie obowiązków konsultanta mieszczą się również zadania zawodowe związane z tworzeniem dokumentacji systemu teleinformatycznego oraz przygotowaniem i prowadzeniem szkoleń dla użytkowników systemu. Konsultant zapewnia również wsparcie merytoryczne i techniczne zarówno w procesie wdrażania systemu teleinformatycznego, jak również w fazie jego eksploatacji u użytkownika. Konsultant samodzielnie przygotowuje metody i procedury działania, jakie podejmie podczas realizacji zadań dla klienta, a także samodzielnie wykonuje opracowania z zakresu możliwości stosowania rozwiązań informatycznych w obszarze działalności klienta. Konsultant do spraw systemów teleinformatycznych wyniki prowadzonych prac w zakresie celowości i efektywności wdrażania systemów przedstawia klientowi najczęściej w formie raportu i prezentacji multimedialnej. Od konsultanta zależy sprawne zorganizowanie, przeprowadzenie i wdrożenie proponowanych rozwiązań i projektów.
Odpowiada za merytoryczną obsługę komitetu technicznego;
zajmuje się udostępnianiem dokumentów i projektów dokumentów oraz zapewnieniem przestrzegania przez komitet techniczny przepisów regulujących jego działanie.
Konsultant/agent sprzedaży bezpośredniej oferuje i sprzedaje produkty klientowi podczas spotkań.
Konsultant/agent sprzedaży bezpośredniej jest zawodem o charakterze usługowym, doradczym i handlowym, którego celem jest prezentacja produktu w formie zachęcającej klienta do zakupu. Głównym zadaniem jest sprzedaż produktów firmy, z którą konsultant/agent nawiązał współpracę. Wymaga to organizowania spotkań z klientami, podczas których dokonuje prezentacji produktów, sprzedaje lub przyjmuje na nie zamówienia i nadzoruje ich dostawy. Przestrzega przy tym zasad etyki zawodowej, a przede wszystkim zasad etyki w biznesie i reklamie. Do zadań konsultanta/agenta sprzedaży bezpośredniej należy pozyskiwanie klientów, nawiązywanie i utrzymywanie długotrwałych kontaktów z nimi. W tym celu sporządza i aktualizuje listy potencjalnych klientów. Ważnym zadaniem konsultanta/agenta jest rozpoznanie oczekiwań i gustów określonych grup konsumentów i ich preferencji. Jest też odpowiedzialny za rozwój tworzonej przez siebie grupy konsultantów/agentów sprzedaży bezpośredniej, jeśli firma, z którą współpracuje, przewiduje taką możliwość.
źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej