szkoła, matura, studia - celem wszystkiego jest jednak praca...
Zoofizjoterapeuta wykonuje zabiegi fizjoterapeutyczne poprawiające stan zdrowia psychofizycznego pacjenta weterynaryjnego.
Zoofizjoterapeuta jest zawodem o charakterze usługowym. Celem pracy zoofizjoterapeuty jest poprawa stanu zdrowia, samopoczucia i kondycji fizycznej zwierzęcia. Zoofizjoterapeuta przeprowadza wywiad z opiekunem zwierzęcia, wykonuje badanie kliniczne dla potrzeb zoofizjoterapii, a następnie opracowuje indywidualny program usprawniania pacjenta.
Pomaga tworzyć satysfakcjonująca relację między człowiekiem a zwierzęciem oraz osobami z jego otoczenia;
udziela wsparcia w usuwaniu lub redukowaniu niepożądanych czy niepokojących zachowań zwierzęcia, na które skarży się właściciel;
stawia diagnozę po przeprowadzeniu obserwacji zachowań zwierzęcia;
określa problem i jego przyczyny;
przedstawia propozycję określonej terapii zachowań w celu poradzenia sobie z daną sytuacją.
Obsługuje ręcznie nastawiane zwrotnice; ustawia potrzebne położenie zwrotnic i wykolejnic znajdujących się na drodze przebiegu pociągów, zamykając je na zamki kluczowe przekazywane nastawniczemu i dyżurnemu ruchu.
Wykonuje żagle zgodnie z dokumentacją techniczną lub wg projektów samodzielnych.
Wykonuje wszelkie czynności związane z zapewnieniem sprawnego i rzetelnego wykonania usług pogrzebowych związanych z transportem i pochowaniem zwłok.
Żołnierz szeregowy zawodowy posiada stopień szeregowego (marynarza) lub starszego szeregowego (starszego mata). Jego głównych zadaniem jest obrona terytorium kraju oraz udział w działaniach militarnych o charakterze pokojowym (np. w ramach misji organizowanych przez ONZ, UE).
Bawi widzów żonglując różnymi przedmiotami podczas przedstawień cyrkowych, imprez okolicznościowych, pokazów itp.
źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej