aplikacja Matura google play app store
Tagi dla zawodów
administrator (8) agent (5) aktor (4) analityk (12) animator (5) aparatowy (4) architekt (5) archiwista (3) artysta (4) asystent (27) audytor (3) bazy danych (3) betoniarz (2) blacharz (6) broker (4) ceramik (2) chemik (2) dekorator (3) dentysta (11) diagnosta (17) doradca (15) dróżnik (2) drukarz (3) duchowny (5) dyrektor (26) dyspozytor (5) dyżurny ruchu (2) ekspedient (4) ekspedytor (2) elektroenergetyk (4) elektromechanik (6) elektromonter (21) elektryk (2) farmaceuta (13) film (14) filolog (3) fizyk (2) formierz (2) formowacz (4) fotograf (4) fryzjer (4) funkcjonariusz (7) garbarz (2) genetyka (4) górnik (3) grafik (3) grawer (3) hematologia (3) historyk (2) hodowca (13) informator (4) inspektor (25) instalator (3) instruktor (19) introligator (3) inżynier (91) inżynier geodeta (7) inżynier górnik (4) Inżynier inżynierii środowiska (6) inżynier mechanik (9) inżynier technologii (7) kapitan (4) kardiologia (3) kasjer (5) kaskader (2) kierowca (12) kierownik (124) klasyfikator (7) komendant (3) konduktor (2) konserwator (6) konstruktor (3) konsultant (4) kontroler (27) koordynator (4) korektor (3) krajacz (2) krytyk (2) kurier (2) laborant (7) lakiernik (5) lekarz (110) lektor (2) ładowacz (3) makler (4) malarz (5) manewrowy (2) marynarz (2) maszynista (25) mechanik (32) mediator (2) menedżer (8) metodyk (2) mikser (2) mistrz (16) modelarz (3) montażysta (4) monter (84) monter-elektronik (13) murarz (2) nauczyciel (58) nauczyciel akademicki (21) negocjator (2) obuwnik (4) oczyszczacz (2) odlewnik (2) oficer (5) ogrodnik (8) operator (262) opiekun (7) opiekunka (6) optyk (2) organizator (10) osoba dozoru ruchu (3) palacz (4) pedagog (6) pielęgniarka (24) policjant (3) położna (9) pomoc (6) pomocniczy robotnik (14) pomocnik (6) pośrednik (4) pracownik (49) prawnicze (12) producent (5) programista (2) projektant (12) przedstawiciel (3) przewodnik turystyczny (3) przewoźnik (2) przygotowywacz (2) psycholog (6) ratownik (6) realizator (5) recepcjonista (2) redaktor (3) renowator (3) reżyser (4) rękodzielnik (2) robotnik (12) rolnik (8) rysownik (3) rzeczoznawca (7) rzeźbiarz (4) sekretarka (4) sekretarz (3) serwisant (2) sortowacz (6) specjalista (92) sprzątaczka (2) sprzedawca (9) stolarz (6) strażnik (7) strugacz (2) szklarz (3) szlifierz (10) szwaczka (2) ślusarz (3) taksator (2) tancerz (2) technik (161) technolog (3) terapeuta (2) tłumacz (2) tokarz (3) topiarz (3) trener (3) treser (2) uliczny (3) urzędnik (7) ustawiacz (3) wiertacz (4) wozak (2) wulkanizator (2) wychowawca (3) wydawca (3) wypalacz (2) wytapiacz (2) wytwórca (3) wyższy urzędnik (3) zarządca (2) zawodowy działacz organizacji (5) zmywacz (3)

Zawody po studiach, zawodowe i ogólne

szkoła, matura, studia - celem wszystkiego jest jednak praca...
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
znalezionych: 327
Wykonuje prace związane z obsługą i eksploatacją kompletnej linii do montażu obuwia, na którą składają się następujące maszyny i urządzenia: formowarka pięt z nawilżaczem, zespół ćwiekarek, stabilizator obuwia, automatyczny zespół do drasania wierzchów i nanoszenia kleju, urządzenie susząco-aktywizujące do spodów i wierzchów, prasa do spodów, chłodziarka, zezuwarka kopyt, przybijarka obcasów oraz inne dodatkowe urządzenia pomocnicze, w zależności od modelu i rodzaju produkowanego obuwia.
Nadzoruje i utrzymuje w dobrym stanie urządzenia telewizji kablowej: instalacje światłowodowe, sprzęt konserwatorski; przekazuje zgłoszenia o uszkodzeniach i awariach sieci telewizji kablowej; koordynuje i nadzoruje usuwanie usterek i awarii; stosuje procedury zawarte w instrukcjach, dotyczące zaniku napięcia stacji czołowej, zaniku napięcia urządzeń monitorowanych, pojawiających się alarmów, dostępu do pomieszczeń technicznych; rozlicza kierowników rejonów technicznych ze zrealizowanych zleceń; współpracuje z dyspozytorami i służbami zewnętrznymi oraz własnymi w celu usuwania uszkodzeń.
Prowadzi obsługę urządzeń do oczyszczania ścieków w małych oczyszczalniach lub węzła technologicznego w dużej oczyszczalni o złożonym układzie technologicznym, celem zagwarantowania ich pewnej, nieprzerwanej pracy, używając przenośnych przyrządów kontrolno-pomiarowych.
Obsługuje maszyny i urządzenia służące do automatycznego lub półautomatycznego pakownia towarów w pudła kartonowe lub inne opakowania zbiorcze.
Steruje wozem do transportowania kadzi z płynną stalą i obsługuje urządzenie do próżniowego odgazowania stali; prowadzi proces odgazowania z wykorzystaniem wskazań aparatury kontrolno-pomiarowej.
Przygotowuje surowce i masy ceramiczne; formuje, suszy i wypala półfabrykaty ceramiczne; obsługuje maszyny i urządzenia do formowania, wykańczania i zdobienia półfabrykatów ceramicznych; formuje, wykańcza i zdobi ręcznie półfabrykaty ceramiczne; obsługuje suszarnie i piece do wypału surowców i półfabrykatów ceramicznych.
Obsługuje i nadzoruje maszyny i urządzenia w procesach wytwarzania półproduktów i produktów chemicznych; nadzoruje i kontroluje przebieg procesów technologicznych; wytwarza półprodukty i produkty chemiczne podlegające przeróbce w dalszych etapach procesu produkcji; montuje, demontuje, diagnozuje i konserwuje maszyny i urządzenia oraz urządzenia pomocnicze i aparaturę kontrolno-pomiarową stosowaną w procesach wytwarzania półproduktów i produktów przemysłu chemicznego.
Wytwarza wyroby ze szkła; sporządza zestawy szklarskie i topi masy szklane; formuje wyroby ze szkła sposobem ręcznym i mechanicznym; wykańcza, zdobi oraz przetwarza wyroby ze szkła.
Obsługuje, nadzoruje oraz utrzymuje w należytym stanie technicznym maszyny i urządzenia do produkcji krajanki tytoniowej, produkcji papierosów i ich pakowania.
Przygotowuje złom niewsadowy, wapno palone oraz żelazostopy do procesu wytapiania; ocenia jakość i przydatność materiałów wyjściowych do dalszego przerobu; eliminuje zanieczyszczenia; steruje urządzeniami do cięcia i paczkowania złomu oraz przygotowuje wapno.
Wykonuje prace instalacyjno-montażowe, konserwacyjne i manipulacyjne w zakresie obsługi eksploatacyjnej różnego rodzaju urządzeń radiokomunikacyjnych, posługując się odpowiednimi dokumentacjami technicznymi, instrukcjami oraz narzędziami elektromonterskimi, ślusarskimi i specjalnymi, a także prostym w obsłudze elektrycznym sprzętem pomiarowym, np. miernikiem uniwersalnym, w celu kontrolowania połączeń elektrycznych i napięć zasilania.
Obsługuje urządzenia rozdrabniające (rębaki, dezintegratory itp.) oraz sortowniki stosowane w procesie otrzymywania z kloców drewna zrębków o odpowiednich wymiarach, przydatnych do procesu roztwarzania lub mechanicznego rozwłókniania.
Obsługuje i nadzoruje w skali przemysłowej urządzenia i maszyny do kruszenia i rozdrabniania w wyniku mechanicznego rozgniatania, uderzania, zginania, rozrywania lub rozcierania litych surowców mineralnych, surowców wtórnych pochodzenia organicznego i nieorganicznego oraz produktów przemysłowych do rozmiarów wymaganych przy dalszej obróbce lub w transporcie.
Obsługuje urządzenia (rozwłókniacze) służące do wytwarzania wodnej zawiesiny, składającej się w przeważającej części z rozdzielonych włókien celulozowych, powstałych w wyniku rozdrabniania płatków masy włóknistej i pęczków włókien.
Prowadzi i nadzoruje procesy: absorpcji, chemisorpcji, adsorpcji i desorpcji w celu wydzielenia z mieszanin substancji będących produktami właściwymi, ubocznymi lub zanieczyszczeniami oraz otrzymywania roztworów gazów w cieczach, stosując zróżnicowaną aparaturę o działaniu ciągłym lub okresowym, często półautomatyczną lub automatyczną.
Kieruje uniwersalnymi ciągnikami z doczepionymi do nich urządzeniami technicznymi stosowanymi w leśnictwie do wykonywania różnorodnych prac, m.in. związanych z przygotowaniem gleby, pielęgnowaniem upraw leśnych, budową i utrzymaniem dróg, transportem drewna.
Obsługuje urządzenia i instalacje do utylizacji surowców zwierzęcych.
Prowadzi obsługę urządzeń do uzdatniania i demineralizacji wody służących do: napowietrzania, filtrowania, dezynfekcji wody uzdatnionej, podawania jej do sieci miejskiej itp., zgodnie z wymaganiami technologicznymi, w celu wyeliminowania substancji powodujących twardość i doprowadzenia wody do właściwych parametrów w zależności od celów, do jakich ma być użyta (energetyka, ciepłownictwo, przemysł itp.).
Steruje urządzeniami głównymi i pomocniczymi ciągu walcowniczego, takimi jak: walcarki, rozwijarki, przewijarki, rolki podające, w procesie walcowania stali i metali nieżelaznych, z zachowaniem wymogów dyscypliny technologicznej i eksploatacyjnej.
Obsługuje i nadzoruje linie technologiczne, instalacje, maszyny i urządzenia stosowane przy produkcji piwa oraz czuwa nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych etapów procesu technologicznego produkcji piwa.
Wykonuje prace związane z przygotowaniem, obsługą i eksploatacją automatycznych maszyn wycinających, służących do wycinania, perforowania, numerowania, stemplowania elementów cholewek i elementów spodowych obuwia.
Obsługuje krajarkę mechaniczną; wykrawa z różnego rodzaju tkanin poszczególne części odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej; konserwuje urządzenia wykrawające i nawarstwiające.
Obsługuje i nadzoruje, kontroluje i reguluje w skali przemysłowej urządzenia (aparaty) do procesów odparowywania, przeważnie pod ciśnieniem niższym od atmosferycznego, rozpuszczalników z rozcieńczonych roztworów, w celu ich zatężenia za pomocą ciepła doprowadzonego do układu.
Obsługuje urządzenia i agregaty do dozowania składników mieszanki betonowej, takie jak: podajniki taśmowe, ślimakowe, celkowe, dozowniki cementu, a także wagi automatyczne, mieszarki, zasobniki, silosy.
Odpowiada za prawidłowe znakowanie artykułów przemysłowych; zajmuje się obsługą znakowarek laserowych oraz urządzeń do grawerowania.
Obsługuje samojezdne maszyny wykonujące więcej niż jedną operację w procesie pozyskiwania drewna, tj. maszyny ścinkowo-układające, ścinkowo-zrywkowe, okrzesująco-przerzynające (procesory) lub ścinkowo-okrzesująco-przerzynające (harwestery).
Obsługuje wieżę załadowczą urządzenia taśmowego do przeładunku węgla na statki morskie.
Obsługuje i nadzoruje w skali przemysłowej urządzenia o działaniu okresowym lub ciągłym, służące do rozdzielania składników ciekłej mieszaniny niejednorodnej (zawiesiny) lub cieczy o różnych gęstościach oraz subtelnych zawiesin i składników emulsji, ulegających rozwarstwieniu na składniki o różnej gęstości pod wpływem działania siły odśrodkowej.
Wykonuje prace związane z wprowadzaniem, przetwarzaniem, przechowywaniem i wyprowadzaniem informacji cyfrowych lub analogowych, na ogół elektronicznie, z wykorzystaniem urządzeń do przygotowywania maszynowych nośników danych, maszyn analitycznych, komputerów oraz urządzeń przekazywania danych na odległość; instaluje oraz uruchamia nowe maszyny i urządzenia na stanowiskach pracy, a także kontroluje stan techniczny użytkowanych maszyn i urządzeń wraz z wykonywaniem prostych czynności typu: czyszczenie i konserwacje.
Operator wtryskarki obsługuje i nadzoruje urządzenia służące do formowania wyrobów z tworzyw sztucznych.
Operator wtryskarki jest zawodem o charakterze produkcyjnym. Celem pracy operatora wtryskarki jest obsługiwanie wtryskarek do formowania wyrobów o różnych kształtach z tworzyw termoutwardzalnych lub termoplastycznych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie normami, instrukcjami i procedurami. Operator wtryskarki obsługuje również urządzenia pomocnicze do podawania surowca i odbioru wyprasek, sortuje półprodukty oraz gotowe produkty, kwalifikuje je według jakości i pakuje. Operator wtryskarki odpowiedzialny jest za właściwe wykorzystanie surowców, wytworzenie prawidłowych produktów oraz właściwe eksploatowanie maszyn i urządzeń. Do jego zadań należy: nadzorowanie i kontrolowanie prawidłowości przebiegu procesów formowania i jakości wytworzonych wyrobów, wypełnianie dokumentacji technologicznej, w tym kart identyfikacyjnych wyrobów, czyszczenie i konserwowanie obsługiwanych urządzeń, kontrola urządzeń sterowniczych nadzorujących proces technologiczny oraz reagowanie na nieprawidłowości w procesie.
Prowadzi wyładunek materiałów sypkich z wagonów za pomocą wywrotnic obrotowych bębnowych lub czołowych, steruje pracą rozmrażalni wagonów za pomocą urządzeń zdalnego sterowania.
Operator zautomatyzowanej linii produkcyjnej nadzoruje proces wytwarzania produktów zgodnie z technologią jakości i zasadami bezpieczeństwa.
Operator zautomatyzowanej linii produkcyjnej jest zawodem o charakterze produkcyjnym. Do obowiązków operatora zautomatyzowanej linii produkcyjnej należy wytwarzanie produktów, sprawdzanie stanu technicznego linii produkcyjnej (lub jej części), jak i zainstalowanych na niej urządzeń wraz z układami zasilania i sterowania. Przed każdorazowym rozpoczęciem pracy i załączeniem obsługiwanej linii produkcyjnej operator ma obowiązek skontrolowania stanu jej bezpieczeństwa, identyfikacji występujących usterek oraz, w przypadku konieczności, dokonywania prostych czynności regulacyjnych urządzeń wchodzących w skład linii. Operator zautomatyzowanej linii produkcyjnej obsługuje pulpity sterownicze lub panele operatorskie sterujące urządzeniami automatyki przemysłowej. Dokonuje bieżącej kontroli prawidłowości działania zespołów, podzespołów linii z wykorzystaniem prostych lub specjalistycznych przyrządów i aparatury kontrolno-pomiarowej. Wykonuje przeglądy niezawodności działania urządzeń automatyki, a także zainstalowanych robotów i manipulatorów oraz zapewnia prawidłowość ich pracy. Operator odpowiada także za identyfikację błędów i niesprawności linii produkcyjnej, które mogą naruszyć bezpieczeństwo pracy, doprowadzić do błędów jakościowych produkowanych komponentów lub też do nieplanowanych przestojów maszyn lub całych linii produkcyjnych. Praca operatora zautomatyzowanej linii produkcyjnej ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność linii, a także na jakość wytwarzanych wyrobów.
Nadzoruje i kontroluje pracę zgrzewarek punktowych, liniowych, doczołowych, tarciowych i indukcyjnych; uruchamia i reguluje parametry urządzeń do zgrzewania, agregatów wielopunktowych i linii automatycznych; reguluje i konserwuje zgrzewarki; obsługuje urządzenia i przyrządy specjalne; pobiera i stosuje odpowiednie materiały i przyrządy pomocnicze zgodnie z wymogami technologicznymi; dobiera, sprawdza i reguluje parametry elektryczne zgrzewarek, wymienia zużyte lub uszkodzone elementy w zgrzewarkach, dokonuje okresowych przeglądów.
Odpowiada za administrowanie systemem zarządzania zasobami firmy;
zajmuje się obsługą systemu SAP oraz wspieraniem działań zarządzania zasobami firmy z wykorzystaniem systemów informatycznych.
Obsługuje (w zespole dwuosobowym) zamontowane na ciągnikach kolejki linowe służące do zrywki drewna z miejsc trudno dostępnych.
Operator żurawia jezdniowego ustawia i obsługuje żuraw jezdniowy oraz kontroluje jego pracę.
Głównym zadaniem operatora żurawia jezdniowego jest podnoszenie i przemieszczanie wyrobów, materiałów i konstrukcji za pomocą żurawia. Oprócz tego operator dba o część jezdną, na której zamontowany jest żuraw. Praca operatora żurawi jezdniowych jest przeważnie wykonywana w kabinach. Osoby wykonujące tę pracę mają często podwójny zawód kierowcy i operatora. Operatora obowiązuje utrzymywanie łączności ze współpracownikami (sygnalistami) za pomocą sygnałów bezpieczeństwa, komunikacji słownej, sprzętu radiowego itp. Operator powinien stosować przepisy i zalecenia dozoru technicznego, bezbłędnie rozpoznawać sygnały i stosować się do nich. Do podstawowych obowiązków operatora należy ponadto codzienna obsługa techniczna maszyn, sprawdzanie działania mechanizmów napędowych i zabezpieczających oraz przygotowanie stanowiska pracy.
Operator żurawia wieżowego przemieszcza tym urządzeniem ładunki w pracach przeładunkowych, montażowych i transportowych.
Praca operatora żurawia wieżowego to zespół działań, których celem jest bezpieczne przemieszczanie ładunków w obrębie składowisk, miejsc robót lub środków transportu. Przed każdorazowym rozpoczęciem pracy żurawiem operator zapoznaje się z technologią robót, w realizacji których ma uczestniczyć, sprawdza stan oznaczeń i napisów ostrzegawczych, ocenia warunki atmosferyczne i otoczenia, bada stan miejsca posadowienia żurawia oraz kontroluje stan techniczny urządzenia i osprzętu. Po włączeniu zasilania kontroluje funkcjonowanie ruchów roboczych, mechanizmów i urządzeń zabezpieczających. W trakcie pracy za pomocą urządzeń sterowniczych operator podnosi, przemieszcza i opuszcza ładunek, nadzorując parametry pracy żurawia i obserwując otoczenie (innych pracowników, obiekty). Podczas manewrowania ładunkiem operator współpracuje z hakowym i sygnalistą. Po zakończonej pracy operator pozostawia żuraw w pozycji zgodnej z instrukcją obsługi, uwzględniając warunki otoczenia i prawdopodobieństwo kolizji z innymi urządzeniami, znajdującymi się w otoczeniu żurawia wieżowego, ocenia stan techniczny żurawia i osprzętu oraz, jeżeli takie są wewnętrzne procedury, dokonuje wpisu do dziennika obsługi codziennej.
Wykonuje prace niezbędne do zapewnienia możliwie najwyższej niezawodności wyciągarki; zapewnia bezpieczny profil startu szybowca, dobierając właściwą prędkość nawijania liny na bęben wyciągarki, odpowiednio do warunków meteorologicznych i własności sprzętu oraz reakcji pilota.
Nadzoruje dzieci podczas przechodzenia przez jezdnię w drodze z przystanku do szkoły i ze szkoły na przystanek w miejscach ruchliwych, często nieoznakowanych lub niebezpiecznych;
zapoznaje dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz zasadami przechodzenia przez jezdnię;
zapewnia dzieciom bezpieczeństwo i opiekę podczas poruszania się na przejściach dla pieszych;
sygnalizuje policji, straży miejskiej zarządowi dróg publicznych wszelkie nieprawidłowości w bezpiecznym poruszaniu się dzieci na drogach publicznych.
Opiekuje się dzikimi zwierzętami w cyrku, w rezerwacie lub w ogrodzie zoologicznym, zapewniając im obsługę, pielęgnację i żywienie odpowiednie do ich wymagań gatunkowych i osobniczych; prowadzi obserwacje zachowań i wnioskuje dalsze postępowanie; chroni rezerwat przed szkodnikami, drapieżnikami i kłusownikami.
Opiekun klienta zajmuje się obsługą posprzedażową klientów oraz budowaniem i utrzymaniem przyjaznych relacji z klientami.
Opiekun klienta reprezentuje firmę w kontaktach bezpośrednich z klientami, buduje i utrzymuje długofalowe relacje, pomaga w rozwiązywaniu problemów i przyjmowaniu reklamacji. Opiekun klienta kreuje pozytywny wizerunek firmy poprzez przygotowywanie ofert handlowych, planów sprzedażowych uwzględniających preferencje klientów, zgodne z planowaną sprzedażą w firmie. Wszelkie wynegocjowane warunki przedstawiane klientom są poparte analizami rynku oraz aktualną ofertą produktów firmy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku kształtuje produkt pod kątem marketingowo-sprzedażowym w taki sposób, aby zaspokajać potrzeby klientów, maksymalizując jednocześnie zyski własnej firmy.
W sposób profesjonalny pomaga osobie chorej i niesamodzielnej zaspokoić jej podstawowe potrzeby życiowe; rozpoznaje i rozwiązuje problemy opiekuńcze osoby chorej i niesamodzielnej w różnym wieku; asystuje personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, pomaga mu i jednocześnie wspiera osobę chorą i niesamodzielną.
Świadczy osobom starszym usługi opiekuńczo-wspierające; rozpoznaje możliwości oraz ograniczenia w funkcjonowaniu osoby starszej wynikające z rodzaju i stopnia niepełnosprawności; rozpoznaje i interpretuje sytuacje społeczne, warunki życia, relacje z rodziną, grupą i środowiskiem lokalnym osoby starszej; dobiera metody, techniki, narzędzia i formy realizacji działań opiekuńczo-wspierających do sytuacji życiowej, stanu zdrowia, rozpoznanych problemów i potrzeb osoby starszej; udziela wsparcia emocjonalnego i aktywizuje osoby starsze do samodzielności życiowej w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności; nawiązuje, podtrzymuje i rozwija współpracę z podmiotami działającymi na rzecz osób starszych w środowisku lokalnym.
Stymuluje rozwój i aktywizuje osoby przebywające w domu pomocy społecznej oraz wykorzystuje w tym celu różnorodne metody i narzędzia rehabilitacji lub terapii; aktywnie włącza się i wzmacnia profesjonalne działania w zakresie realizacji indywidualnego planu pracy i pomocy osobie przebywającej w domu pomocy społecznej lub innej instytucji opiekuńczej.
Opiekuje się psami, kotami i innymi zwierzętami hodowanymi w domach pod nieobecność właścicieli lub na ich zlecenie; rozpoznaje zachowania i potrzeby zwierząt domowych; przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiednio żywi zwierzęta domowe.
Wykonuje zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i zaspokojenia podstawowych potrzeb osób lub środowiska powierzonego jej opiece (dzieciom, osobom niepełnosprawnym, niezaradnym lub rodzinom przeciążonym obowiązkami) z wykorzystaniem sprzętu stanowiącego własność pracodawcy.
Sprawuje opiekę nad dziećmi i młodzieżą przewożonymi autobusami (tzw. transportem specjalny zwanym „gimbusami” lub transportem publicznym) w drodze do szkoły i powrotu do domu, za które odpowiadają gminne władze samorządowe;
zapewnia bezpieczeństwo dzieciom w czasie wsiadania do autobusu, w czasie jazdy oraz wysiadania z autobusu.
Pełni funkcje wychowawczo-opiekuńcze oraz wykonuje zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne małych dzieci, dba o prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo dzieci.
W warunkach domowych wykonuje zabiegi higieniczno-pielęgniarskie oraz czuwa nad prawidłowym rozwojem i bezpieczeństwem małych dzieci .
Udziela pomocy i świadczy usługi opiekuńcze osobom przewlekle chorym, samotnym i niesamodzielnym, które nie mają dostatecznego wsparcia ze strony rodziny lub innych osób z najbliższego otoczenia.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Polityka Prywatności