Od 13 czerwca do 10 lipca 2016 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie przyjmuje zgłoszenia do konkursu „Gra o studia na Aviation Management”. Autor najlepszej pracy w języku angielskim dotyczącej środków bezpieczeństwa na najbliższym lotnisku wygra 100 proc. zniżki na pierwszy semestr studiów na tych elitarnych, jedynych w Polsce studiach.
Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają zniżki na pierwszy semestr studiów w wysokości 50 proc. czesnego. Jest o co walczyć, bo oprócz tego, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania jako jedyna uczelnia w Polsce kształci specjalistów od zarzadzania lotnictwem, to partnerem kierunku jest niemiecka Lufthansa.
Branża lotnicza to sektor, który bardzo dynamicznie się rozwija i ma coraz większe zapotrzebowanie na nowych, dobrze wykwalifikowanych pracowników - podkreśla Szymon Taranda z Biura Prasowego WSIiZ w Rzeszowie.Pasjonaci lotnictwa nie muszą wiązać swojej przyszłości tylko z pilotażem. Równie ważna i ciekawa jest infrastruktura znajdująca się na ziemi. Do jej obsługi potrzebni są wąsko wyspecjalizowani profesjonaliści. Szczególnie na Podkarpaciu, gdzie mieści się Dolina Lotnicza, zrzeszająca ponad 100 podmiotów związanych z przemysłem lotniczym. Największe z nich to m.in. Pratt&Whitney, PZL Świdnik i Mielec (Sikorsky Company), Goodrich Aerospace, BorgWarner czy MTU. Stowarzyszenie skupia ok. 90 proc. polskiej produkcji w przemyśle lotniczym.
Żeby przystąpić do konkursu, uczestnik ma być uczniem szkoły ponadgimnazjalnej i najpóźniej w dniu zakończenia konkursu mieć ukończone 18 lat. Prace na temat "Is Aviation world safe nowadays? Present your opinion based on the security level and security measures at your regional airport" należy przesyłać poprzez stronę www.formularz.wsiz.pl/aviation-management do 10 lipca 2016 roku. Jedynym ograniczeniem jest objętość eseju - nie można przekroczyć progu 15 000 znaków (wraz ze spacjami).
Zwycięzcę wybiorą wykładowcy i praktycy związani ze studiami "Zarządzanie lotnictwem" we WSIiZ. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: http://formularz.wsiz.pl/aviation-management.
Na unikatowym zarządzaniu lotnictwem już studiuje Filip Progorowicz. Wybrał te elitarne studia, ponieważ chce podjąć pracę, która stawia ciekawe wyzwania i wymaga niestandardowego, nieschematycznego podejścia do rozwiązywania problemów. - Lotnictwo jest niezwykle fascynującą dziedziną, która łączy w sobie elementy moich zainteresowań takich jak: nowoczesne technologie, podróże czy nawet gospodarkę krajową. Dlatego też, naturalnym wyborem było podjęcie nauki na Aviation Management, dzięki której mogłem poznać podstawy zarządzania liniami lotniczymi i lotniskami, a także czynnikami wpływającymi na popyt lotniczy, a nawet poprowadzić własną wirtualną linię lotniczą - mówi Filip student zarządzania lotnictwem. - Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły liczne wykłady prowadzone przez niemieckich praktyków lotniczych. Były one niesamowitą okazją dla nas - studentów - by uzyskać praktyczną wiedzę, o którą tak trudno w dzisiejszych czasach. Nie zamienił bym ich na żadne inne studia - dodaje Tomasz Migacz, który także wybrał te elitarne, jedyne w Polsce studia.
Zapotrzebowanie na specjalistów od zarządzania lotnictwem będzie rosnąć. Absolwenci zarządzania lotnictwem w przyszłości będą mogli pracować w dynamicznie rozwijającej się branży lotniczej, a kształcenie się na ścieżce anglojęzycznej daje możliwości zatrudnienia w prawie każdym zakątku świata - dodaje Szymon Taranda.