Matura za pasem, a Ty cały czas nie wiesz, jaki kierunek studiów wybrać? Organizacja studencka Impulse for Education wychodzi naprzeciw maturzystom, organizując wydarzenie Studia na Horyzoncie, które odbędzie się już w piątek, 2 grudnia w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie, przy ul. Czackiego 3/5, w godzinach od 14 do 20.
Próbna Matura z Operonem, „Gazetą Wyborczą” i British Council – jedyny taki projekt w skali kraju. Egzamin odbędzie się w dniach 22–25 listopada, jednocześnie we wszystkich szkołach!
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do wzięcia udziału w Pogotowiu Maturzysty. Pierwsze spotkania odbędą się: 21 października, godzina 17:00 - język polski, oraz 24 października, godzina 18:00 - język angielski.
Collegium Civitas i Fundacja Nowoczesna Polska organizują Olimpiadę Cyfrową, w której mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą główną jest indeks na dowolny kierunek stacjonarny studiów licencjackich w Collegium Civitas oraz zwolnienie z opłat czesnego przez jeden rok.
Już w październiku rusza III edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowana przez Uniwersytet Warszawski przy udziale 15 uczelni z całego kraju, w tym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Trzyetapowa Olimpiada wyłoni laureatów maturzystów, na których czeka 48 indeksów na kierunku Dziennikarstwo, prestiżowe staże w redakcjach oraz nagrody rzeczowe. Rejestracja za pomocą formularza internetowego trwa do 21 października 2016 r.
W maju 2017 blisko 300 tysięcy uczniów przystąpi do egzaminu maturalnego. Jednak tylko do 30 września tego roku mają czas, aby złożyć wstępne deklaracje, jakie przedmioty będą zdawać. Wybór zależy oczywiście od indywidualnych zainteresowań i predyspozycji, ale także decyzji, jakie studia wybrać. Gdzie przyszłoroczni maturzyści szukają inspiracji?
Przez cały wrzesień w największych miastach w Polsce odbywa się Salon Maturzystów "Perspektywy 2016". Przyjdź i zapoznaj się m.in. z ofertą uczelni wyższych oraz z zasadami matury 2017.
Do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej w maju i czerwcu 2016 roku przystąpiło 259 398 tegorocznych absolwentów.
Akademia Inspiracji – Dziewczyny ze STEM (Science, Technology, Engineering, Math) zaprasza na cykl webinariów organizowanych przez studentki kierunków ścisłych dla młodszych kolegów i koleżanek, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 września 2016 r. o godz. 19.00.
Kim jest morderca i dlaczego zabija? Jakimi motywami się kieruje? W jaki sposób stworzyć profil kryminalny zabójcy? Uniwersytet SWPS zaprasza osoby zainteresowane studiami na specjalności psychokryminalistyka na wykład interaktywny dotyczący profilowania kryminalnego. Spotkanie, które odbędzie się 30 lipca o godzinie 13:00 poprowadzi Jan Gołębiowski, jeden z czołowych polskich profilerów kryminalnych, wykładowca na Uniwersytecie SWPS.
Rozpoczął się nabór wniosków o stypendia pomostowe. Kilkaset stypendiów na I rok studiów czeka na ambitnych i zdolnych maturzystów 2016, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. Stypendia, w wysokości 500 zł miesięcznie, będą wypłacane przez 10 miesięcy. Wnioski można składać do 17 sierpnia.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia ogłasza KONKURS „Jak smakują studia”, który adresowany jest do kandydatów na studia licencjackie w roku akademickim 2016/17. Konkurs trwa do 10 VIII 2016 r.
Poznański wydział Uniwersytetu SWPS przygotował specjalny program stypendialny dla wyróżniających się kandydatów na prawo. Propozycja kierowana jest do osób, które dobrze poradziły sobie na maturze oraz mogą pochwalić się dodatkowymi osiągnięciami: naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub społecznymi. Uczelnia zaprasza do wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej - na najlepszych kandydatów czeka 20 stypendiów.
Od 13 czerwca do 10 lipca 2016 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie przyjmuje zgłoszenia do konkursu „Gra o studia na Aviation Management”. Autor najlepszej pracy w języku angielskim dotyczącej środków bezpieczeństwa na najbliższym lotnisku wygra 100 proc. zniżki na pierwszy semestr studiów na tych elitarnych, jedynych w Polsce studiach.
Na większości polskich uczelni wyższych ruszył właśnie proces rekrutacji. Zarejestrować się jako kandydat można szybko i bez wychodzenia z domu – wystarczy mniej więcej 80 złotych i dostęp do internetu. Trudniejsze są natomiast kolejne kroki – uzyskanie wystarczających wyników matury, znajomość zasad rekrutacji czy dopilnowanie terminów poszczególnych etapów.
Piotr Voelkel postanowił docenić młodych, kreatywnych i zdolnych przyszłych studentów Collegium Da Vinci, przyznając dwa roczne stypendia w wysokości 8 400 zł. Dostrzegam, jak duży potencjał drzemie w młodych ludziach. Jednak z różnych względów nie zawsze mają oni szansę realizować swoje pasje. Stypendia trafiają do osób ambitnych, twórczych i przede wszystkim pracowitych. Ich pozytywna energia, wyobraźnia i ciekawość świata może okazać się przepustką do ciekawego życia – mówi Piotr Voelkel.
Wyprawa czerwonego krzesła po Rzeszowie i okolicach trwa. Mimo, że matury za pasem wędrujące krzesło można śledzić na instagramowym koncie @miejscedlamaturzysty. Co ważne, miejsce dla maturzysty może zaproponować każdy tegoroczny maturzysta i zdobyć za to atrakcyjne nagrody.
Ideą programu stypendialnego „Mistrzowski Start” jest wsparcie utalentowanych kandydatów na studia. Dzięki bardzo dobrym wynikom na maturze, osoby zainteresowane ofertą programową uczelni będą mogły studiować za darmo przez pierwszy rok nauki. Najlepsi będą mieli szansę przedłużyć stypendium na kolejne lata. Zgłoszenia do programu stypendialnego przyjmowane są do 18 lipca.
Już w sobotę 21 maja br. uczniowie dwóch ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, planujących rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekonomii w warunkach ekstremalnych. Uczestnicy rajdu dla kandydatów na studia przekonają się, że studiowanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to nie tylko nauka, kolokwia i egzaminy, ale również świetna zabawa, nawiązywanie znajomości i cenne doświadczenia. Tegoroczna edycja odbędzie się w Parku Śląskim.
Jak wykorzystać dłuższy niż zwykle czas wakacji (po maturze) by odpocząć i przy okazji czegoś się nauczyć? Najlepszym rozwiązaniem jest udział w obozie językowym za granicą. Przede wszystkim to atrakcyjna forma wypoczynku, możliwość zwiedzenia nowych miejsc, nie rzadko bardzo odległych, okazja do poznania mnóstwa ciekawych osób z całego świata a także metoda nauki przez zanurzenie w języku.