aplikacja Matura google play app store

Artykuły dla maturzystów

Wyższe Szkoły Bankowe we współpracy z dwoma nauczycielami matematyki - panami Piotrem Dworniczakiem i Maciejem Kopczyńskim, przygotowały krótki kurs przygotowawczy do matury z matematyki.
W maju br. maturzyści po raz drugi przystąpią do sprawdzianu dojrzałości na nowych zasadach. Egzaminy rozpoczną się za trzy miesiące. Czy to wystarczający czas na powtórzenie obowiązującego materiału? Jak rozplanować naukę, by najefektywniej przyswoić wiedzę? O tym, jak zdać pomyślnie ten egzamin, mówi dr Anita Zarzycka, specjalista ds. dydaktyki na Uczelni Łazarskiego.
Egzamin maturalny to dla licealistów jeden z najważniejszych sprawdzianów w dotychczasowej karierze naukowej. Podczas przygotowań do matury kwestia efektywnego uczenia się ma ogromny wpływ na późniejsze wyniki. Jak co roku maraton maturalny rozpocznie się w pierwszym tygodniu maja, dlatego wbrew pozorom pozostało niewiele czasu na powtórzenie materiału. Jak więc przygotować się do egzaminu dojrzałości, aby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki ─ radzą nauczyciele akademiccy oraz studenci osiągający najlepsze wyniki w studiowaniu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie.
12 lutego b.r. Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza na wykład i dwa warsztaty dla maturzystów. Będzie szybko, dynamicznie, intensywnie, inspirująco i efektywnie. W trakcie zaplanowanych zajęć maturzyści dowiedzą się jak efektownie się uczyć i motywować oraz jak zarządzać swoim czasem, aby przygotować się do egzaminu maturalnego i osiągnąć jak najlepszy wynik.
Gdy w 2010 roku wprowadzono obowiązek zdawania egzaminu maturalnego z matematyki, chyba nikt się nie spodziewał, że będzie on w tak brutalny sposób weryfikował wiedzę maturzystów. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, w ostatnich 2 latach wyniki prezentowały się następująco: w roku 2014 r. poziom podstawowy matematyki zdało 75% maturzystów, w 2015 matematykę w tzw. „nowej formule” zdało 82% maturzystów, w „starej formule” zaledwie 70%. Może nie wygląda to tak źle, póki nie uświadomimy sobie, że dwa lata temu co czwarty(!) maturzysta nie zdał matury z matematyki. Czy jednak musi tak być? Jak się odpowiednio przygotować, aby w maju nie przeżywać koszmaru?
Wiele osób w klasie maturalnej w dalszym ciągu nie wie kim chce być. W tak młodym wieku ciężko racjonalnie ocenić swoje predyspozycje, odnaleźć ścieżkę zawodową. Nielicznym się udaje trafić w dziesiątkę. Prognozy dotyczące rynku pracy są pewną wskazówką. Aktualnie dostrzegalny jest trend postawienia na praktyczne umiejętności, chociaż chętnych do pójścia na studia nie brakuje, niemniej coraz więcej osób wybiera studia zawodowe, kierunki sprecyzowane i czysto techniczne upatrując w nich przyszłość.
Potrafisz przewodzić grupą? Jesteś osobą aktywną? Lubisz przejmować inicjatywę? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Chętnie angażujesz się w różne projekty? Pragniesz doświadczyć czegoś nowego? Jeśli na większość z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!
Biologia to jedna z nauk ścisłych. Zajmuje się organizmami żywymi. Warto jej się uczyć. Dzięki niej poznajemy świat, który nas otacza. Dowiadujemy się co dzieje się wokół nas oraz jakie będą następstwa w świecie roślin, zwierząt i ludzi. Poznajemy własny organizm, mechanizmy działające w przyrodzie, wiele ciekawostek, które mogą się przydać w życiu.
Społeczna Akademia Nauk zaprasza wszystkich łódzkich maturzystów do udziału w konkursie w którym Nagrodą Główną jest Przejazd Limuzyną na Studniówkę. Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 04.01.2016 r. włącznie.

Choć do przyszłorocznego egzaminu dojrzałości pozostało jeszcze kilka miesięcy, to wielu uczniów przygotowuje się do niego już od dłuższego czasu. Słabe wyniki tegorocznych matur sprawiły, że niektórzy spośród obecnych trzecioklasistów poświęcili nawet w tym celu część swoich wakacji.
24 października 2015 r. o godz. 11.00 na deptaku przed rektoratem, ul. Bankowa 12 w Katowicach odbędzie się pierwsza Maturalna Gra Miejska pn. „Historia zaginionego Klucznika”. Organizatorem zabawy jest Uniwersytet Śląski Maturzystów.
Najlepiej radzą sobie z komunikacją i pracą zespołową, najgorzej z kreatywnością oraz innowacyjnością a także budowaniem relacji – takie wnioski wypływają z badania, które przeprowadzono na grupie 950 uczniów techników. Najbardziej niepokoi fakt, że kompetencje tegorocznych maturzystów są niższe niż ubiegłorocznych. Uczniom brakuje też umiejętności wywierania wpływu na innych i zorientowania na rynek - otoczenie gospodarcze, co może negatywnie wpłynąć na ich sytuację na rynku pracy.
Poznań po raz kolejny zaprasza ambitnych i zdolnych maturzystów do zapoznania się z ofertą edukacyjną, zawodową oraz rozrywkową miasta. Spotkania w szkołach z przedstawicielami świata biznesu, kultury i nauki, strona internetowa i spoty promocyjne mają przekonać młodych ludzi do podjęcia studiów właśnie w Poznaniu. Działania realizowane są w ramach Programu „Akademicki i naukowy Poznań”.
Co roku przed wyzwaniem przygotowania do matury z języka obcego stają setki tysięcy polskich uczniów – w ubiegłym roku do egzaminu dojrzałości tylko z czterech najpopularniejszych języków przystąpiło ok. 275 tys. osób. Do matury 2016 pozostało jeszcze niecałe 8 miesięcy, a więc jeśli poświęcimy na naukę języka 4 godziny tygodniowo, do dnia egzaminu uda nam się wygospodarować łącznie ok. 112 godzin na ten cel. Aby właściwie je wykorzystać, należy rozplanować systematyczne przyswajanie wiedzy. Najlepszy moment, by zacząć jest właśnie teraz.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną łódzkich szkół wyższych oraz uczelni z innych ośrodków akademickich. W dniach 28-29 września w Politechnice Łódzkiej odbędzie się Łódzki Salon Maturzystów.
Jeszcze trwa rekrutacja dodatkowa na niektóre kierunki na rok akademicki 2015/2016, a uczelnia już przygotowuje się do przeprowadzenia kolejnej, na rok akademicki 2016/2017. Przyszłoroczni maturzyści będą musieli podjąć decyzję, jakie przedmioty będą zdawać na maturze, a wybór ten będzie miał wpływ na wybór kierunku studiów, powinni zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia na Uniwersytecie Wrocławskim już teraz.
Obecne czasy wymagają od młodego człowieka ciągłego rozwoju. Jeszcze kilkanaście lat temu średnie wykształcenie dawało niemal pewność znalezienia dobrej pracy. Dziś trzeba kształcić się dalej. Czym kierować się przy wyborze studiów?
Wyniki matur i sesji poprawkowej wraz ze zdawalnością poszczególnych przedmiotów.
Zdałeś maturę i myślisz o wyborze kierunku studiów? Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, nie możesz zapominać o umiejętnościach niezbędnych dla każdego studenta: o sztuce autoprezentacji, dyskusji, o podstawach poprawnej wypowiedzi.
Do 30 września br. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa prowadzi nabór rekrutacyjny. W swojej ofercie uczelnia przygotowała wolne miejsca dla kandydatów na studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Jest też specjalna „taryfa ulgowa” dla osób, które w tym roku poprawiły maturę.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności