
Prawie 80 szkół wyższych z całej Polski zaprezentuje się podczas VIII edycji Ogólnopolskich Targów Edukacja, które rozpoczną się 7 marca 2006 roku w katowickim Spodku. Nowością będzie Europejski Salon Edukacyjny, gdzie znajdziesz informacje o możliwości nauki w krajach Unii Europejskiej.

Masz mniej niż 19 lat i interesujesz się internetem? Stwórz stronę internetową i/lub napisz esej o internecie. Swoją pracę zgłoś do konkursu fundacji Together Polska. Pojedziesz do Wrocławia, a jeśli twoja praca będzie dobra – do Pragi.

Masz 15-19 lat i czujesz się obywatelem świata? Dlaczego tak? Dlaczego nie? Odpowiedz na pytania w formie eseju. Masz czas do 2 lutego.

The International Award został ustanowiony w Wielkiej Brytanii w 1956 roku przez Księcia Edynburga, obecnie program realizowany w ponad stu krajach. Do tej pory 5 milionów młodych ludzi otrzymało świadectwo jego ukończenia.

Rozpoczęła się szósta edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego "Diversity" (Różnorodność) skierowanego do uczniów szkół średnich. Akcja ma zachęcić młodzież, a zwłaszcza dziewczęta, do wyboru kierunków studiów związanych z informatyką.

Egzaminy maturalne w maju 2006 będą rozpoczynać się godzinę później niż te z roku 2005, a nauczyciele dostaną wynagrodzenie za przeprowadzanie ustnych egzaminów - zapewnił dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mirosław Sawicki.

XIII LO ze Szczecina po raz trzeci z rzędu zwyciężyło w ogólnopolskim rankingu szkół średnich, którego wyniki ogłosili 18 stycznia organizatorzy - miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita".

Przewodniczący Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski, biskup Stanisław Wielgus chce, by można było zdawać maturę z religii. Tymczasem resort edukacji właśnie ograniczył liczbę maturalnych przedmiotów - czytamy w "Życiu Warszawy".

17 stycznia zainaugurowano w Warszawie działalność Akademii Internetowej supermemo.onet. Nowa platforma e-learningowa oferuje ponad 100 kursów językowych i maturalnych. "To największe przedsięwzięcie w polskim internecie dotyczące e-learningu czyli nowoczesnej nauki za pośrednictwem sieci internetowej" - mówi Edyta Figurny-Puchalska z portalu Onet.pl, współtwórcy platformy.

Egzaminem z polskiego 16 stycznia rozpoczęła się poprawkowa sesja nowej matury. Maturzyści mogą ponownie zmierzyć się z oblanym egzaminem, ale także podwyższyć wynik zdanego. Egzaminy poprawkowe będą trwały do 31 stycznia.

Polska jest na drugim miejscu za Włochami pod względem liczby szkół zarejestrowanych w eTwinningu, unijnym programie międzynarodowej współpracy między szkołami - mówi dyrektor polskiego biura eTwinning Paweł Poszytek. W ciągu roku działalności do eTwinningu przystąpiło 10 tys. szkół. Tysiąc z nich to placówki z Polski. W austriackim mieście Linz 15 stycznia zakończyła się konferencja programu eTwinning.

Toruński filozof Jarosław Spychała będzie uczyć warszawską młodzież filozofii za pomocą klocków lego. Młody nauczyciel i do niedawna wykładowca filozofii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, opracował własną metodę nauczania. Przed słuchaczami wysypuje stos klocków lego. Ci zaś, słuchając tekstów filozoficznych, tworzą z nich budowle. To jest wstęp do dyskusji, której owocem mają być prace plastyczne.